Infračervené vykurovanie

Infračervené vykurovanie poskytuje taký istý pocit, ako slnečné žiarenie. Nahradzuje teplo slnka, a poskytuje nielen dobrý telesný a duševný stav, ale priaznivo pôsobí aj na naše zdravie. Na liečebné účely ho najprv začali používať v Japonsku v 70-tych rokoch. Infračervené žiarenie je čisté, ohrievacie žiarenie. Nespôsobuje nepríjemné prehriatie pokožky, ale dostane sa k hlbším vrstvám tkanív a tam vyvíja svoj pozitívny vplyv. Molekuly indukuje vlastnou energiou, čím sa v tkanivách vytvorí vyšší stupeň energie, čo sprevádzajú úmerné fyziologické zmeny, napr. zlepšenie zásobovania krvou, uvoľnenie svalov, zmiernie bolesti. Z toho vyplýva zvláštnosť vykurovania infračerveným žiarením: k dosiahnutiu rovnakého pocitu komfortu, je možné o toľko znížiť teplotu vzduchu, o koľko je vyššia vyžarujúca teplota vyžarujúcej plochy.

V prípade kompcaleo-logoletného vykurovania vykurovacím filmom CALEO teda už pri podstatne nižšej teplote dosiahneme príjemný pocit tepla. Počas používania vykurovacieho systému CALEO, “vzdialené infračervené žiarenie” zohreje všetky predmety a živé organizmy, ktoré sa nachádzaju v miestnosti pričom negatívne nabité ióny vzniknuté počas vykurovania zvyšujú pocit komfortu.

VYKURUJTE LEN TAM, KDE JE TO POTREBNÉ

  • Vykurovací systém je ovládaný v každej miestnosti samostatným inteligentným termostatom, vďaka tomu môžete ušetriť minimálne 20-30% energií.
  • CALEO izbovými termostatmi môžete merať a nastavovať tak teplotu podlahy ako aj teplotu vzduchu a tým dosiahnuť maximálny komfort v jednotlivých miestnostiach.

Vplyv infračerveného žiarenia na ľudský organizmus:

 

Základným prvkom vykurovacieho systému CALEO je 0,388 mm tenký CARBON vykurovací film.